Zapach gotowania – jak się go skutecznie pozbyć?

Gotowanie to bardzo przyjemny, i nierzadko bardzo aromatyczny proces. Kto posiada otwartą kuchnię, ten wie, że zapach gotowania rozchodzi się po domu niemal z prędkością światła. Owszem, można włączyć okap kuchenny. Ale hałas jego pracy zagłuszy nasze myśli. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest cicha kuchnia – bardzo mocny a zarazem bezszelestny okap kuchenny VILPE połączony z wentylatorem dachowym.

Z biegiem lat wszystko się zmienia. W architekturze również. Otwarta kuchnia to trend, który króluje w budownictwie jednorodzinnym już od jakiegoś czasu. Bo też kuchnia przestała izolować, a zaczęła być przestrzenią, która łączy się z pozostałą częścią domu, jest częścią toczącego się w nim życia. Są tego plusy ale są też minusy. Aromat przygotowywanych potraw jest jednym z nich. Zapach gotowania – jak się go skutecznie pozbyć?

Cicha kuchnia – co to jest?

Rozwiązanie rodem ze Szwecji to nic innego, jak połączenie bezsilnikowego okapu z bardzo wydajnym wentylatorem dachowym. A to oznacza, że hałas, który w klasycznym okapie generuje właśnie wentylator, w tym przypadku zostaje odizolowany za pomocą umieszczenia go z dala od kuchni. Efekt? Błoga cisza i całkowity brak zapachu gotowania, który rozprzestrzenia się po domu.

Obydwa elementy są połączone ze sobą klasycznym systemem rur wentylacyjnych.  Tylko tyle. Budowa całego systemu jest zatem bardzo prosta. A to dobra informacja dla wszystkich, którzy obawiają się skomplikowanych rozwiązań technologicznych. Nieco gorsza wiadomość jest taka, że to system dedykowany głownie dla domów jednorodzinnych lub budynków z wydzielonymi przewodami wentylacyjnymi dla okapu kuchennego.

Cicha kuchnia – jak to działa?

Zasada działania względem klasycznego okapu kuchennego niewiele się zmienia. Nad kuchnią nadal mamy okap. Ale za zasysanie zapachów odpowiada wentylator znajdujący się na dachu. Czy to działa? Bez najmniejszego zarzutu. Jakim cudem? To zasługa wyjątkowej wydajności cichego wentylatora, będąca kluczem to sukcesu tego rozwiązania. Wbrew wszelkim obawom urządzenie to jest nie tylko bardzo efektywne ale również wodoszczelne oraz odporne na warunki atmosferyczne. Co więcej, jest dedykowane dla każdego rodzaju pokrycia dachowego. A sterowanie siłą wentylatora odbywa się właśnie z poziomu tego okapu w kuchni.

Zapach gotowania – metoda szybka i skuteczna

Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy gotujesz kalafior czy smażysz krwiste steki. Cicha kuchnia VILPE to rozwiązanie, które błyskawicznie usuwa zapach o każdej, nawet tej największej intensywności. I nawet kiedy ustawimy najwyższy stopień pracy dachowego wentylatora, w kuchni nadal będzie panować idealna cisza. Ale, co zdecydowanie bardziej istotne, system VILPE dbając o świeże powietrze w domu, dba o komfort i zdrowie wszystkich jego mieszkańców. Zapach gotowania nie będzie już także wnikał w meble, tynki czy też inne materiały Twoich wnętrz. Od teraz kuchnia będzie zatem miejscem, w którym nie tylko przygotujesz ulubione danie ale również odpoczniesz. Bo dla osób, których gotowanie jest pasją, czas w kuchni to czas najlepszego relaksu. A cisza i bezwonne powietrze ten relaks w pewnością uczynią jeszcze przyjemniejszym.