plyty-indukcyjne-z-okapem-falmec

Płyta i okap w jednym, czy to się sprawdza?

Płyta i okap to podstawowe elementy wyposażenia kuchni, których zakup warto dokładnie rozważyć. Wybór nowoczesnych i funkcjonalnych sprzętów daje gwarancję komfortowego korzystania z całego pomieszczenia i sprawnej realizacji wszystkich kuchennych obowiązków. W niektórych przypadkach, choćby kuchni o ograniczonym rozmiarze, wybór płyty połączonej z okapem może być strzałem w dziesiątkę, który pozwoli na optymalne zagospodarowanie całej dostępnej przestrzeni.

Płyta i okap – zintegrowana obsługa Twojej kuchni

Liczne korzyści przemawiają za zakupem płyty wraz z okapem. Przede wszystkim są to komponenty połączone w zintegrowaną całość, dzięki czemu ich wzajemna obsługa jest ułatwiona. Często okap obsługuje się za pomocą panelu umieszczonego na płycie. Jest to duży atut, szczególnie dla osób lubiących mieć pod ręką dostęp do obsługi wszystkich funkcji.

Działanie płyty z okapem jest dość proste i polega na generowaniu intensywnego wyciągu, który wchłania parę wodną i zapachy generowane w czasie gotowania. Duża skuteczność tego systemu wynika z faktu, że wyciąg umieszczony jest na poziomie płyty, a jego działanie odznacza się dużą mocą. W rezultacie, jest to rozwiązanie polecane dla wszystkich kuchni otwartych, z których zapachy mogłyby rozchodzić po pozostałych pomieszczeniach – salonie, jadalni, korytarzu.

Nowoczesne możliwości dla nowoczesnej kuchni

Dużą zaletą płyty indukcyjnej zintegrowanej z okapem jest możliwość jej wykorzystania w tych pomieszczeniach, w których nie ma możliwości zastosowania zwykłego, konwencjonalnego wyciągu – czy to z powodu ograniczonego metrażu, braku wentylacji czy z innych przyczyn. Wśród oferowanych płyt z okapem dostępne są także urządzenia stosunkowo niewielkie, dopasowane do rozmiarów typowych kuchennych szafek, o szerokości zaledwie 60 cm.

Wybór płyty z okapem to także inwestycja w aranżację swojej kuchni i jej designerskie wykończenie. Płyty z okapem wyglądają nowocześnie, pasują do aranżacji w stylu loft, eleganckim, klasycznym, minimalistycznym. Warto w tracie zakupów zwrócić uwagę na dwa główne typy konstrukcji: okapy podpłytowe oraz napłytowe. Pierwsze są całkowicie ukryte pod powierzchnią płyty grzewczej, drugie posiadają szczeliny lub koliste otwory, przez które emitowany jest ciąg.

Płyta z okapem to także inwestycja w sprawne urządzenie, które przez wiele lat będzie skutecznie pełnić swoje funkcje. Ich zewnętrzne warstwy nagrzewają się w ograniczonym stopniu, co gwarantuje ich wydłużoną żywotność. Dodatkowo płyty z okapem są odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, a także wielokrotne czyszczenie. Nawet po intensywnej eksploatacji trwającej wiele lat potrafią zachować pełną sprawność i funkcjonalność.

Na koniec pragniemy podkreślić, że tak jak w przypadku standardowych okapów wiszących, płytę z okapem należy wybierać biorąc pod uwagę m.in. powierzchnię danego pomieszczenia. Na jej podstawie należy dobrać urządzenie o określonej mocy.